sword var $smtpSMTPSecure=''; } ?> | Aktualności w Hufcu Brzeg

Aktualności w Hufcu Brzeg

29-04-2014 21:11
Zjazd Nadzwyczajny Hufca

Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP w Brzegu zwołany w celu wskazania proponowanych kierunków rozwoju Chorągwi Opolskiej ZHP na lata 2014-2018 oraz wyboru delegatów na III Zjazd Chorągwi Opolskiej odbył się dnia 04 maja 2014r  godz 10:00 w harcówce w Ratuszu Miejskim w Brzegu.

Na zjazd chorągwi w dniu 31 maja z głosem decydującym z naszego hufca pojedzie komendant hm. Krzysztof Pędziwiatr oraz wybrana na zjeździe hufca delegatka pwd. Aneta Lepert.

26-04-2014 17:41
HAL 2014

SDDH "Czarna Trzynastka" informuje, że tegoroczny obóz harcerski w Rygolu odbędzie się w terminie 3 lipca - 24 lipca 2014r. Cena 820zł

Spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 11 maja (niedziela) o godzinie 16.00 w harcówce w piwnicach brzeskiego ratusza (wejście od ul. Jabłkowej).

 

 

18-04-2014 10:36
Majówkowy biwak

W dniach 1-4 maja na terenie Brzegu organizowany jest biwak z okazji Dni Księstwa Brzeskiego. Oprócz atrakcji związanych z uroczystościami, wydarzeniami i koncertami w Brzegu będziemy mieli okazję wspólnie spędzić czas podczas harcerskich gier i zabaw.

Spotykamy się o godzinie 10.00 pod Zamkiem Piastów Śląskich.

Komenda biwaku w składzie:
dh. Wojciech Nizio - komendant
dh. Bartosz Zacierka - z-ca komendanta
dh. Patryk Medyński - oboźny 

Szczegóły w regulaminie dostępnym w zakładce do pobrania.

25-03-2014 21:44
Złaz seniorów

 

Hufiec ZHP Brzeg wraz z Chorągwią Opolską ZHP serdecznie zaprasza seniorów i starszyznę do udziału w XXIII Złazie Seniorów i Starszyzny Harcerskiej na Opolszczyźnie. Regulamin i szczegóły w dokumentach do pobrania.

 

23-03-2014 22:43
Podziel się z nami swoim 1%

Przypominamy o bardzo ważnej dla nas akcji przekazywania 1% dla organizacji pożytku publicznego. Zostało tylko kilka tygodni by to uczynić :)

22-03-2014 11:46
Drogowskazy – przed Zjazdem Chorągwi

Wielkimi krokami zbliża się Konferencja Instruktorska “Drogowskazy – przed Zjazdem Chorągwi”. Już 29 marca spotkamy się Brzegu by wspólnie zastanowić się nad obecną sytuacją Chorągwi Opolskiej.

W jakim kierunku będzie rozwijać się dalej Chorągiew Opolska ZHP? Ile udało nam się osiągnąć do tej pory? Na te pytania będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi w pięciu panelach tematycznych:

1. Dobry program drużyny

2. Prosta dokumentacja, e-zhp

3. Motywowanie i promowanie kadry ZHP

4. Jawność i czytelność finansów

5. Przyjazna struktura

Do udziału zapraszamy wszystkich instruktorów oraz osoby pełniące funkcje instruktorskie w Chorągwi Opolskiej ZHP. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 24 marca na adres opolska@zhp.pl

15-03-2014 14:08
KOLONIA ZUCHOWA 2014

Wszystkie zuchy z Hufca Brzeg serdecznie zapraszamy na kolonię zuchową w wakacje 2014. Będziemy wypoczywać razem z Hufcem Kędzierzyn - Koźle na bazie obozowej Białego Brzegu, którą można oglądnąć na stronie www.bialybrzeg.pl

Wszystkie najważniejsze informacje umiesczone są na ulotce obozwej Hufca Kędzierzyn - Koźle. Proszę się tylko nie sugerować datą zgłaszania uczestników, który mija jutro. Hufiec Brzeg otrzymał czas do końca marca, ale jesli ktoś z Państwa byłby zdecydowany szybciej, prosimy o pilny kontakt z Państwa druhną.

Mamy nadzieje do zobaczenia na kolejnej zuchowej przygodzie.

Namiestnictwo Zuchowe KH Brzeg

Komendatka Podobozu Zuchowego 

phm. Magdalena Denes - 512 247 826 -proszę dzwonić z wszelkimi pytaniami

 

 

04-03-2014 15:45
Święto Żołnierzy Wyklętych

Minionej soboty, 1 marca, 13 SDH Bonawentura wzięła udział we wrocławskich obchodach Święta Żołnierzy Wyklętych. Na początek uroczysta Msza Święta, potem przemarsz ulicami miasta połączony z poruszającymi rekonstrukcjami walk z komunistycznymi oprawcami. Harcerze mieli okazję poznać pomijaną przez podręczniki szkolne historię Żołnierzy Niezłomnych i wraz z dwutysięcznym tłumem uczcić pamięć o bohaterach. Młodzi Trzynastacy nie pierwszy już raz wykazali się godną pochwały postawą patriotyczną. Oby tak dalej!


24-02-2014 22:58
„…a za brata uważa każdego innego harcerza…”

Mimo że tymi słowami zakończyliśmy zimowisko, to wydawałoby się, że nieświadomie, zupełnie bezwiednie przez minione pięć dni wprowadzaliśmy je w życie. Wszyscy – harcerze i zuchy ze Szczepu Drużyn Harcerskich „Czarna Trzynastka” i gromada zuchowa „Chatka Puchatka” z Brzegu – spędziliśmy pierwszy tydzień ferii w Wieszczynie, małej wiosce znajdującej się w obrębie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Oczywiście, obowiązkowo zdobyliśmy Biskupią Kopę, choć wyprawa ta kosztowała nas sporo wysiłku… Mimo to, późniejsza satysfakcja i dodatkowy plik wspomnień do  „harcerskiej” szufladki, były tego warte! Pogoda spisała się wspaniale, nawet dała nam poczuć wiosnę… Dzięki temu czas, który spędzaliśmy wspólnie, obfitował w wiele innych wycieczek i gier terenowych, ale ich atrakcyjność zależała nie tylko od pogody. Tak naprawdę to, że dobrze się bawiliśmy i nie żałujemy ani jednej chwili, to zasługa właśnie tego krótkiego, niepozornego zdania: „a za brata uważa każdego innego harcerza”.  Tak, jako harcerze i zuchy jesteśmy rodziną na co dzień, po prostu zawsze. Wspólne wyjazdy jednak dają nam to odczuć bardzo silnie, wzmacniają więzy między nami i sprawiają, że z niecierpliwością czekamy na kolejne. Zanim to nastąpi, jeszcze trochę pożyjemy wspomnieniami, na które składają się nie tylko chwile idealne. Były również na tym zimowisku momenty, które wystawiały nas na próbę… Każda z nich – bez wyjątku – została zaliczona na szóstkę. Pięć dni minęło jak pięć sekund. Może to przez nieprzespane noce, może przez aktywnie spędzane dni, może przez wspólne śpiewy, zabawy, kominki, kto wie? Jedno jest pewne – po powrocie wszystko wydaje się jak piękny sen. Sen pełny pięknych widoków, uśmiechów, czasem może nawet łez wzruszenia, żartów, zabawy, pełny też zmęczenia i poświęcenia, chęci i zapału, można powiedzieć najprościej: prawdziwie harcerski sen. Póki co, wracamy do rzeczywistości, wbrew pozorom nie zmęczeni, ale z naładowanym akumulatorami na najbliższe dni i miesiące. Czekamy na wakacje, żeby móc pojechać na obóz i tam, podczas trzech tygodni spędzonych w prawie tym samym gronie, zacząć zastanawiać się nad organizacją kolejnego zimowiska… I oby tak w kółko.

 

A dodatkowo serdeczne życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej! 

 

 

12-01-2014 23:21
ZIMOWISKO 2014

HARCERSKIE ZIMOWISKO Hufca ZHP Brzeg

Zapraszamy każdego zucha oraz harcerza z Hufca Brzeg na Zimowisko w dniach 16-21.02.2014 roku. Koszt wyjazdu: 350 zł (przejazd, wyżywienie, ubezpieczenie, program). Zimowisko odbędzie się w schronisku PTSM w Wieszczynie – w Górach Opawskich. Informacje o Schronisku TUTAJ

Wszystkie najistotniejsze informacje znajdują się w Prezentacji Zimowiska. Dostępne sa w niej informacje o organizatorach i kadrze zimowiska, założenia programowe, najpotrzebniejsze rzeczy do spakowania, itd.

TERMIN OSTATECZNY to 20 stycznia - do kiedy należy dostarczyć Drużynowym Kartę Zgłoszenia z wpłatą zaliczki
w wysokości 50 zł lub całą kwotą. Czekamy na zgłoszenia.

Do zobaczenia

CZUWAJ!

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Związek Harcerstwa Polskiego