| Aktualności w Hufcu Brzeg

13-09-2012 10:30
PIERWSZA ZBIÓRKA PUCHATKÓW Z "CHATKI PUCHATKA"

Wszystkie Puchatki witamy w nowym roku szkolnym, a zarazem w nowym roku zuchowym. Druhny zapraszają na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się już w najbliższy piątek 14 września o godz. 15:00 i potrwa do 16:30. Mamy nadzieje DO ZOBACZENIA.

CZUJ!

Druhny

10-09-2012 21:58
Nabory w szkołach

Podczas najbliższych dwóch tygodni SDDH "Czarna Trzynastka" odwiedzać będzie szkoły podstawowe i zachęcać uczniów do przyjścia na zbiórki harcerskie bądź zuchowe.

08-09-2012 17:10
Kształcenie! Plany, plany, plany...

Chorągiew Opolska informuje o terminarzu kursów na bieżący rok harcerski. Każdy instruktor znajdzie coś dla siebie :)

04-09-2012 14:35
Harcerski start

Wakacje dobiegły końca. Rozpoczyna się nowy rok szkolny ale również i wyczekiwany nowy rok harcerski! :)

8 września wszyscy harcerze, zuchy i instruktorzy oficjalnie rozpoczną kolejny rok harcerski 2012/2013. Spotykamy się o godzinie 10.00 pod harcówką "Czarnej Trzynastki" na ul. Krótkiej (bądż ewentualnie o 10.30 pod Zamkiem Piastów Śląskich). Po uroczystym apelu, podczas gry terenowej, będziemy mieli okazję wzajemnie przypomieć sobie swoje drużyny i gromady działające na terenie miasta Brzeg. Zakończenie gry planowane jest na godzinę 13.00 przy wejściu do Parku Wolności od strony ul. Wolności.

Do zobaczenia!

Czuwaj! :)

Drużynowi - w razie pytań kontakt z dh. Kamilą lub dh. Anetą.

17-07-2012 13:26
UDANYCH WAKACJI

Wszystkim zuchom, harcerzom, wędrownikom i instruktorom naszego hufca oraz ich rodzinom życzymy udanych, słonecznych i niezapomnianych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Czuwaj!
Komenda Hufca

17-07-2012 13:21
RAJD ZUCHA - WSPOMNIENIA

Rajd dawno już za nami. Przed nami kolejne wakacyjne przygody. Zuchy w tym roku nie mają okazji wspólnie się bawić, dlatego warto chyba powspominać.
Rajd zaskoczył organizatorów przede wszystkim liczbą zuchów, ponieważ do Pokrzywnej wyjechało 49 zuchów!!! Mamy nadzieje, że w kolejnym roku uda nam się przekroczyć tą liczbę i równie dobrze będziemy się bawić. Zdjęć z rajdu mamy ogromną ilość, dlatego podaję tylko linka do strony dh. Sandry, która była czołowym fotografem rajdu. Do zoabczenia we wrześniu!!!

GALERIA I oraz GALERIA II

22-05-2012 18:34
Rusza nabór do 13 MDH Feniks

13 MDH Feniks

W dniach 23-24.05.2012r organizowany będzie w szkołach podstawowych w klasach 4-6 nabór do męskiej drużyny harcerskiej „Feniks”. Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił! Jeśli uważasz, że dasz radę przetrwać w ciężkich warunkach i pokazać swoim kolegom ze szkoły, że jesteś najlepszy to dołącz właśnie do nas! Z nami przeżyjesz przygody jakie znałeś do tej pory tylko z gier komputerowych lub filmów akcji.

Nasze zbiórki odbywają się w każdą sobotę od godz. 15 do godz. 17 w harcówce mieszczącej się przy ulicy Krótkiej 7 (na domofonie 13). Jeśli nie możesz przyjść w najbliższą sobotę to zapraszamy za tydzień lub dwa J Kontakt do drużynowego: email – kudlaty22.07@gmail.com lub telefonicznie pod nr 504 450 807, zapraszamy również na naszą stronę internetową http://czarna-13.org/

17-05-2012 21:44
Twój żywioł -Twoja pasja

Wyzwanie, przygoda, pasja. Spotkanie z żywiołami. Zapraszamy Was na imprezę, jakiej w Chorągwi Opolskiej jeszcze nie było. Już 8 czerwca!

17-05-2012 21:23
RAJD ZUCHA 8 - 10.06.2012r.

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY RAJD ZUCHA, pt. „Podróż do Nibylandii”

Zuchy z Hufca Brzeg mają wyjątkową okazję udać się na Rajd w nieodkryte jeszcze miejsce, czyli do Pokrzywnej. Bedą uczestniczyć w Chorągwianej Hacerskiej Imprezie, podczas której będą tworzyć Trasę Zuchową. Kadrę Rajdu tworza nasze Druhny, czyli dh. Marta - Komendantka, dh. Kamila -  Z-ca Komendanta i dh. Marysia -  Oboźna. Dolaczą do nas również inne zuchy z innych hufców. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana przygoda, a zuchy z Brzegu pokażą się z najlepszej strony (poniewaz tylko taką stronę mają:)

dh. Magda

P.S. Zaglądnijcie do Regulaminu, który jest do pobrania tutaj.

28-04-2012 10:56
DLACZEGO 1% dla ZHP

Dlaczego warto przekazać swój 1% podatku dla Hufca ZHP Brzeg z Chorągwii Opolskiej ???

- Jesteśmy członkami Związku Harcerstwa Polskiego – Organizacji Pożytku Publicznego z ponad stuletnią tradycją.
 - ZHP to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce, zrzeszające przeszło 100 tysięcy dzieci i młodzieży.
 - Tworzymy dzieciom i młodzieży możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, zapewniając zarazem niezapomniane przygody oraz wszechstronny rozwój - społeczny, emocjonalny, fizyczny, umysłowy i duchowy.
- Rozwijamy w zakresie wielu dziedzin, np. ratownictwie medycznym, pracy z młodzieżą, łączności i komunikacji, imprezach na orientacje, rozwoju fizycznym, sportów ekstremalnych itd.

Aby nasze działania były skuteczne, potrzebujemy Twojej pomocy!

Każdy może przekazać nam swój 1% z podatku! To jest naprawdę proste! Spójrz!