sword var $smtpSMTPSecure=''; } ?> | Aktualności w Hufcu Brzeg

Aktualności w Hufcu Brzeg

18-12-2013 23:42
Po wigilii

Jak co roku nasz brzeski hufiec świętował wigilię, która odbyła się w Sali Stropowej Brzeskiego Ratusza dnia 12 grudnia. W tym roku grono świętujących z nami powiększyło się o 6 delegatów z 14 Drużyny Wielopoziomowej „Zadyma” z Grodkowa. Uroczystość rozpoczęła się jak co roku – od jasełek w wykonaniu zuchów z gromad „Wesołe Ludki” i „Chatki Puchatka”. Po odczytaniu przez naszego kapelana listu pasterskiego, oraz Biblii przez druha Mateusza podzieliliśmy się wszyscy opłatkiem. Następnie przyszedł czas na prezenty, które trzeba było wykupić np. piosenką czy przygotowaną wcześniej scenką. Jak zwykle atmosfera była sympatyczna, wręcz każdy mógł czuć się jak w domu. Mimo iż ilość uczestników była pokaźna (prawie wszystkie miejsca były zajęte) mamy nadzieję że w przyszłym roku 2014 będzie ich więcej, harcerzy jaki i ich rodziców.09-12-2013 22:40
Betlejemskie Światełko Pokoju już niedługo

17 grudnia 2013r. Betlejemskie Światełko Pokoju przywędruje do Opola i nastąpi tam jego uroczyste przekazanie. Będą obecni harcerze z całego województwa, w tym również my – harcerze z brzeskiej Czarnej Trzynastki. Od dnia 18.12.2013 będziemy roznosić Betlejemskie Światełko Pokoju do wszystkich ważnych instytucji i kościołów w naszym mieście. Prosimy zatem o przygotowanie świecy, której będziemy mogli przekazać symboliczny płomień.

„Niech rozjaśnia serca gwiazda betlejemska!”

Czuwaj!

24-11-2013 15:52
Wigilia

Serdecznie zapraszamy na wspólną Wigilię Hufca.

Odbędzie się ona 12 grudnia 2013r. w Sali Stropowej brzeskiego Ratusza o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkie drużyny i gromady, instruktorów, sympatyków i rodziców.

23-11-2013 21:58
Nowe władze wybrane!

WP_20131123_001Podczas Sprawozdawczego i Nadzwyczajnego Zjazdu Hufca wybrane zostały z dniem dzisiejszym władze w hufcu:

Hm. Krzysztof Pędziwiatr - komendant Hufca ZHP Brzeg

Phm. Dariusz Drankowski - z-ca komendanta ds organizacyjnych,

Pwd. Aneta Lepert - z-ca komendanta ds programowych i kształcenia,

Wojciech Nizio - skarbnik,

Pwd. Kamila Jelonek - członek komendy.

Nowo wybranym gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!

11-10-2013 18:08
Trzynastkowa rocznica

Mamy październik, ważny miesiąc dla szczepu "Czarna Trzynastka". Zapraszamy każdego, kto kiedykolwiek bywał na naszych zbiórkach, nosił chustę z czarną trzynastką i czuje się Trzynastakiem, na uroczyste obchody rocznicy dnia 26.10.2013. 

Plan:
godzina 10.00 - msza święta w kaplicy św. Jadwigi
godzina 11.00 - uroczysty apel na dziedzińcu brzeskiego Zamku

Po apelu cały szczep wyruszy na dwudniowy rajd, którego miejsce, jak na razie, pozostaje owiane tajemnicą. Szykuje się wspaniały weekend pełen przygód i wspomnień.

                                  Czuwaj!

26-09-2013 21:26
III Zlot Chorągwi za nami

Za nami III Zlot Chorągwi Opolskiej ZHP oraz III Regionalny Integracyjny Zlot NS. Z naszego hufca pojechał patrol, który był na każdym zlocie Chorągwi. Tym razem w podobozie wędrowniczym przemierzali stolicę naszego województwa pod hasłem "Opole-miasto wyzwań". Były to niezapomniane 3 dni pełne nowych znajomości i zabawy. A następny zlot - już za 2 lata - organizowany będzie u nas. W Brzegu! Uśmiech

26-09-2013 21:05
Rozpoczęcie roku

Zapraszamy na hufcowe rozpoczęcie roku harcerskiego 2013/2014.

W sobotę 28 września spotykamy się przy Zamku Piastów Śląskich o godzinie 10.00. Planowana godzina zakończenia imprezy - 15.00 (w wieży ciśnień).

09-09-2013 12:38
Nabory!

Jeśli sobota... to zbiórka!

Wakacje minęły i wróciła szara szkolno-studencka rzeczywistość. Ale razem z nią powracają nasze regularne harcerskie zbiórki! Koniec leniuchowania, wszystkie drużyny ze Szczepu Drużyn Harcerskich "Czarna Trzynastka" w Brzegu ogłaszają nabory. W drugim tygodniu września odwiedzimy szkoły i każdy zainteresowany będzie miał okazję zobaczyć prawdziwych harcerzy, a nawet z nimi porozmawiać... Tymczasem zwracamy się do wszystkich młodych i energicznych ludzi, którzy czytają ten artykuł - jeśli macie czas i ochotę na spróbowanie czegoś zupełnie nowego, na przeżycie innych niż dotychczas przygód, na poznanie nowych, ciekawych ludzi - przyjdźcie na zbiórki! (Wszelkie informacje - podane poniżej) Może się wydawać, że harcerstwo to już część historii, a nawet legenda... Że to niemodne, nudne i nieciekawe... Nic bardziej mylnego! Każdy, kto należy do naszej brzeskiej Czarnej Trzynastki powie Wam śmiało, że harcerstwo żyje, tu i teraz, że jest to sposób na wyjątkowe spędzenie czasu, że każda chwila na zbiórce jest warta wspomnień, a wyjazdy, obozy, rajdy, zimowiska - to plik niezapomnianych przeżyć i przygód. Każdy ma tu przyjaciół, nikt nikomu nie jest obcy. Nowi ludzie w naszym harcerskim kręgu to nowe przyjaźnie, nowe uśmiechy, nowe słowa i przygody. Bycie harcerzem wcale nie jest czymś przestarzałym. To nie tylko sposób na wolny czas, ale to styl życia... Cóż można więcej o tym dodać? Do zobaczenia na zbiórkach, przekonacie się sami!

Zapraszamy na zbiórki do wieży ciśnień przy ul. Rybackiej 5:

13. Żeńska Drużyna Harcerska "Impessa" - dziewczyny w wieku 10-13 lat, zbiórki o godz. 13:00

13. Męska Drużyna Harcerska "Feniks" - chłopcy również w wieku 10-13 lat, zbiórki o godz. 15:00

oraz - propozycje dla Waszego młodszego rodzeństwa: 13. Gromada Zuchowa "Wesołe Ludki" - dzieci w wieku 6-10 lat, zbiórki o godz. 10:00

28-07-2013 13:36
Rezygnacja komendanta i skarbnika

Komenda Hufca ZHP Brzeg uchwałą nr 2/I/2013 z dnia 30.06.2013 r. przyjęła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji w komendzie hufca:
- hm. Jerzego Sobczuka z funkcji komendanta hufca i z członkostwa w komendzie hufca
- phm. Andrzeja Chmielewskiego z funkcji skarbnika hufca i z członkostwa w komendzie hufca

Na wniosek komendy hufca pełnomocnikiem komendanta chorągwi ds. Hufca Brzeg z dniem 1 lipca br. wyznaczony został phm. Dariusz Drankowski.
Pełnomocnictwo do reprezentowania Hufca Brzeg otrzymali łącznie phm. Dariusz Drankowski oraz pwd. Aneta Lepert.

22-05-2013 23:14
Europejski Tydzień Młodzieży
Dwa lata temu wznosiliśmy się ponad ziemię balonem. Co stanie się tym razem? Przyjedźcie i zobaczcie sami!!!

Już za niecały tydzień w Prudniku rozpocznie się seminarium pod hasłem "Europejski Tydzień Młodzieży - wyjdź, zobacz, zmień!".

To skierowane do młodych ludzi z całej Opolszczyzny przedsięwzięcie i nasz opolski akcent w ramach obchodzonego na całym kontynencie Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Zapraszamy Was do udziału w tym przedsięwzięciu i wspólnego pokazania młodzieżowej i naszej harcerskiej energii, która może przenosić góry!

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Związek Harcerstwa Polskiego