sword var $smtpSMTPSecure=''; } ?> | Aktualności w Hufcu Brzeg

Aktualności w Hufcu Brzeg

17-05-2012 21:44
Twój żywioł -Twoja pasja

Wyzwanie, przygoda, pasja. Spotkanie z żywiołami. Zapraszamy Was na imprezę, jakiej w Chorągwi Opolskiej jeszcze nie było. Już 8 czerwca!

 

 

17-05-2012 21:23
RAJD ZUCHA 8 - 10.06.2012r.

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY RAJD ZUCHA, pt. „Podróż do Nibylandii” 

Zuchy z Hufca Brzeg mają wyjątkową okazję udać się na Rajd w nieodkryte jeszcze miejsce, czyli do Pokrzywnej. Bedą uczestniczyć w Chorągwianej Hacerskiej Imprezie, podczas której będą tworzyć Trasę Zuchową. Kadrę Rajdu tworza nasze Druhny, czyli dh. Marta - Komendantka, dh. Kamila -  Z-ca Komendanta i dh. Marysia -  Oboźna. Dolaczą do nas również inne zuchy z innych hufców. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana przygoda, a zuchy z Brzegu pokażą się z najlepszej strony (poniewaz tylko taką stronę mają:)

dh. Magda

P.S. Zaglądnijcie do Regulaminu, który jest do pobrania tutaj.  

28-04-2012 10:56
DLACZEGO 1% dla ZHP

Dlaczego warto przekazać swój 1% podatku dla Hufca ZHP Brzeg z Chorągwii Opolskiej ???

- Jesteśmy członkami Związku Harcerstwa Polskiego – Organizacji Pożytku Publicznego z ponad stuletnią tradycją.
 - ZHP to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce, zrzeszające przeszło 100 tysięcy dzieci i młodzieży.
 - Tworzymy dzieciom i młodzieży możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, zapewniając zarazem niezapomniane przygody oraz wszechstronny rozwój - społeczny, emocjonalny, fizyczny, umysłowy i duchowy.
- Rozwijamy w zakresie wielu dziedzin, np. ratownictwie medycznym, pracy z młodzieżą, łączności i komunikacji, imprezach na orientacje, rozwoju fizycznym, sportów ekstremalnych itd.

Aby nasze działania były skuteczne, potrzebujemy Twojej pomocy!

Każdy może przekazać nam swój 1% z podatku! To jest naprawdę proste! Spójrz!

12-04-2012 14:33
KURSY DRUŻYNOWYCH – „Aleja Gwiazd”

KURSY DRUŻYNOWYCH – „Aleja Gwiazd”

NIE MA NA CO CZEKAĆ - wielka okazja
 
Hufiec ZHP Nysa serdecznie zaprasza drużynowych i przybocznych na kurs drużynowych „Aleja Gwiazd”  
Termin: 3-6 maja 2012
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie

Szczegóły 

02-04-2012 23:20
Gdy ostatni akord wybrzmi już...

I po tegorocznym festiwalu. Mile spędzone chwile, dużo zabawy, a i kilku piosenek można było się nauczyć :)

21-03-2012 10:50
FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ i ZUCHOWEJ

Wielka gratka dla wszystkich.

W sobotę, tj. 31.03.2012 roku o godzinie 10.00 rozpocznie się Festiwal Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Turystycznej. Będzie to jakby odnowienie tradycji, gdyż ta została przez parę lat zaniechana, i mimo że plenerowe i prowizoryczne festiwaliki po części zastępowały nam prawdziwą imprezę, teraz czas na odnowienie dawnych zwyczajów! Oto tego dnia odbędzie się prawdziwy festiwal, w Brzeskim Centrum Kultury, weźmie w nim udział całe brzeskie ZHP, może uda się też przyjechać gościom spoza granic naszego miasta. W jury festiwalowym zasiądą wykwalifikowane osoby, będzie poczęstunek i mnóstwo zabawy! Pobyt tam będzie urozmaicony przez... a to niech do końca pozostanie tajemnicą. Zapowiada się zdrowa rywalizacja między drużynami i gromadami, a jest o co walczyć! Nagrody są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. To jednak, jak się będziemy czuć, zależy tylko od nas i czy będziemy mogli wesoło nucić "tak się bawi, tak się bawi zet - ha - pe!". 

Mile widziani również rodzice wystepujących artystów. Zaglądnijcie do naszego regulaminu.

Do zobaczenia w Brzegu  
Pozdrawiam, Hela Koralewska

14-03-2012 19:27
Warsztaty wędrownicze!

Zapraszamy wędrowników hufca Brzeg na warsztaty wędrownicze organizowane przez hufiec Nysa. 

Termin: 31 marca – 1 kwietnia
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie.
Wpisowe: 18 zł.
Zgłoszenia: do 26 marca pod adres anna.narloch@zhp.net.pl.
Zaglądnij na stronę Hufca Nysa

12-03-2012 12:14
IMIENINY ZUCHA

Zuchy miały niepowtarzalną okazję świętowac wspólnie wyjątkowy dzień jakim jest Imieniny Zucha, który  przypada raz na cztery lata 29 lutego. Zuchy z Brzegu , w liczbie rekordowej -  61 zuchów + 11 osób kadry, spotkały się 3 marca w sobotę a sali gimnastycznej II LO w Brzegu. Zuchy przed szacowną Komisją Harcerską musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, aby udowodnić, że zasługują na miano prawdziwych Zuchów. Startowały w konkurencjach sportowych, rozwiązywały krzyżówki, śiewały zuchowe piosenki, tworzyły twórcze obrazy. Komisja uznała, że są prawdziwymi zuchami i zasługują na Zuchowe Oddznaki Imieninowe. Spotkanie zakończyliśmy odśiewaniem "100 LAT" oraz zjedzeniem pysznych tortów. Pożegnaliśmy się w kręgu przyjaźni licząc na to, że jeszcze uda nam się kiedyś spotkać w tak licznym gronie. Komenda Hufca oczywiście dokłada się do życzeń radości i pogody ducha kazdego dnia dla wszystkich zuchów w Polsce i na świeci. Zapraszamy go galerii.  

Wszystkim zuchom CZUJ!

dh. Magda

01-03-2012 11:39
DZIEN MYSLI BRATERSKIEJ

25 lutego wszyscy harcerze i zuchy spotkały się na uroczystym Kominku zorganizowanym przez Kamile Jelonek - drużynowa 13 GZ "Brykające Boberki".Braterski Ogień 

  25 lutego 2012 r.  DMB rozpoczal sie od gry terenowej, która sprawdzła czy jestesmy dobrymi przyjaciółmi i czy wiemy co to znaczy braterstwo i harcerskie więzi.  Nastęnie spotaliśmy się w harcówce Czarnej Trznastki i uczestniczyliśmy w Obrzędowym Komiknu, na którym mieliśmy okazję porozmawiać na temat harcerskiej i zuchowej przyjaźni. Wspólnie śpiewaliśmy i prezentowaliśmy swoje zadania z gry terenowej. Świetnie wspólnie się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

29-02-2012 11:42
Rozpoczeliśmy Nowy Semestr

Harcerze i zuchy po krótkiej przerwie rozpoczeli nowy semestr pełen przygód i niezapomnianych chwil.  

Od 30 stycznia rozpoczeliśmy pracę w II semestrze roku szkolnego 2011/2012r. Zbiórki w większości drużynach pozostały w jednakowycm terminie. Jednak musimy powiedzieć o kilu zmianach. Między innymi o rozpoczęciu działalności nowej Gromady Zuchowej w Szczepie Drużyn "Czarnej Trzynastki" pod próbną nazwą "Brykające Boberki". Życzymy powodzenia w rozpoczęciu działalnści i wielu radosnych chwil z pracy instruktorskiej drużynowej Kamili Jelonek.

Inną zmiana jest termin zbiórek 5 GZ "Chatki Puchatka", które w tym semestrze będzie spotykała się w ZS nr 1 w Brzegu przy ul. Poprzecznej 17, lecz o godzinnie 14:00 w PIĄTKI. Życzmy wielu niezapomnianych przygód i udanych przygotwań do Letniego wypoczynku.

Do zobaczenia na zbiórkach.  

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Związek Harcerstwa Polskiego