sword var $smtpSMTPSecure=''; } ?> | Aktualności w Hufcu Brzeg

Aktualności w Hufcu Brzeg

16-09-2017 22:06
Kurs zastępowych

Zdjęcie użytkownika Aneta Bronowicka.

11-09-2017 21:53
Rocznica mordu w Starym Grodkowie

W sobotę 9 września braliśmy udział w obchodach 71. rocznicy śmierci partyzantów pod dowództwem Henryka Flame ps. Bartek.

Przeczytać można o tym .in. tutaj: http://www.nto.pl/wiadomosci/nysa/a/rocznica-mordu-ub-w-starym-grodkowie,12466380/

06-09-2017 14:46
Rozpoczęcie

Zdjęcie użytkownika 5 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Polana" w Brzegu.Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka.

Pierwsze dni w szkole za nami. Rozpoczęcie roku harcerskiego również już za nami! Po apelu, podczas którego odczytany został rozkaz Komendanta Hufca, wyruszylismy na grę terenową, by spotkać wiele interesujących postaci. Całość zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na Górce Jerzego. Od przyszłej soboty zbiórki będą odbywać się regularnie co tydzień. A w kolejnych tygodniach będzie można spotkać naszych drużynowych agitujących "świeżaków" w szkołach podstawowych w Brzegu. Do zobaczenia!

29-08-2017 21:24
Rozpoczęcie roku 2017/2018

25-08-2017 21:16
Eksperymentuj

Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka.Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka.

Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka. 

24 sierpnia mieliśmy okazję pobawić się w naukowców jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Prosto z Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, przygotowało w Brzegu interaktywną wystawę naukową o nazwie "Eksperymentuj". Nie mogliśmy nie spróbować! Była to zabawa i nauka w jednym. Polecamy!

 

 

 

 

13-06-2017 23:05
Marsz dla Życia i Rodziny

11 czerwca harcerze wzięli udział w marszu dla Życia i Rodziny organizowanego ulicami Brzegu wspomagając organizatorów oraz oczywiście bawiąc się w tak zwanym międzyczasie. Było pięknie, rodzinnie i kolorowo!

Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka.Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka.

09-06-2017 12:34
KSI

Spotkanie hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich odbędzie się w najbliższą środę 14 czerwca o godzinie 18.00 w sali kominkowej w ratuszu.

30-05-2017 22:58
Góra Św. Anny

Obchody upamiętniające 96. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.

Zdjęcie użytkownika 14 DH "Zadyma" w Grodkowie.Zdjęcie użytkownika 14 DH "Zadyma" w Grodkowie.Zdjęcie użytkownika 14 DH "Zadyma" w Grodkowie.Zdjęcie użytkownika 14 DH "Zadyma" w Grodkowie.

08-05-2017 22:36
Święto Flagi 2 maja

Zdjęcie użytkownika 14 DH "Zadyma" w Grodkowie.Zdjęcie użytkownika Szczep Drużyn Harcerskich Czarna Trzynastka.

30-03-2017 23:25
Festiwal Piosenki Szantowej

W miniony weekend mieliśmy okazję pośpiewać w organizowanym przez nasz hufiec, a w szczególności przez 13 SDH "Fortitudo" i 13 WDH "Virtus", Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Szantowej. Bawiliśmy się fenomenalnie!

Uczestnikami byli harcerki i harcerze z 13 ŻDH Impessa, 13 MDH Feniks, 13 SDH Fortitudo, 13 WDH Virtus, 5 DH Animus, 5 DH Rosales, 14 DH Zadyma oraz zuchy z Wesołych Ludków i Chatki Puchatka. Prawdziwym szczęściem było też dla nas gościć dwie drużyny spoza Hufca Brzeg - drużyny, które skradły nasze serca: 23 DH Agamidae oraz 32 DHS Ventum z Hufca Kędzierzyn-Koźle. To zaszczyt tworzyć wspólnotę harcerską z takimi wspaniałymi ludźmi!

Wygranych w festiwalu nie sposób zliczyć, gdyż szanowne jury w składzie: księżna Karolina Dorociak, dh Anna Stefaniuk-Techmańska, dh Bartosz Naumowicz, nagradzało nas aż w trzech kategoriach - piosenka drużyn "harcerska", piosenka drużyn "szantowa" oraz piosenki solistów, duetów i zespołów. Nagrody ufundowały nasze lokalne władze - Starostwo Powiatowe i Miasto Brzeg oraz wiele instytucji i firm.

 W tzw. międzyczasie mieliśmy okazję obejrzeć walki bractwa rycerskiego oraz pobawić się w iście rycerskich zawodach na dziedzińcu naszego pięknego Zamku Piastów Śląskich. Nie ominęła nas również mini gra terenowa po rynku naszego miasta.

Po uroczystej gali rozdania nagród czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka - koncert zespołu North West Passage, który poruszył naszą harcerską publiczność w prawdziwie szantowych rytmach.

Po pełnej wrażeń sobocie w Brzeskim Centrum Kultury harcerze udali się na nocleg poprzedzony grami integracyjnymi.

Podczas festiwalu zarówno harcerze jak i goście mieli okazję wesprzeć swoim grosikiem zbiórkę charytatywną na rzecz chorej Sandry Borcuch.

W niedzielę odbył się apel na placu Polonii Amerykańskiej oraz uczestniczyliśmy we mszy św. dla dzieci w kościele p.w. św. Mikołaja, gdzie można było usłyszeć pieśni wykonywane przez naszych harcerzy.

Chcemy szczególnie podziękować naszym sojusznikom, bez których impreza ta nie mogłaby się odbyć:

Brzeskie Centrum Kultury
Urząd Miasta w Brzegu
Starostwo Powiatowe w Brzegu
1 Pułk Saperów w Brzegu
Muzeum Piastów Śląskich
Bank Spółdzielczy w Brzegu
Wyspa Szkrabów
Szpej Sport
Figloraj
Biuro Vita
Family Foto
Cukiernia Paulinka
Cukiernia Miś Lemieszczak
Księarnia Sowa
Team Sport
Chorągiew Najemna Brega
i śpiewająco North West Passage
DZIĘKUJEMY za wsparcie! 

W celu objerzenia kilku zdjęć -> kliknij "czytaj więcej"

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Związek Harcerstwa Polskiego