| Aktualności w Hufcu Brzeg

08-05-2014 22:39
III Zjazd Chorągwi Opolskiej

Zakończyły się Nadzwyczajne Zjazdy Hufców, które dokonały wyboru delegatów na III Zjazd Chorągwi Opolskiej ZHP, który odbędzie się w dniu 31 maja 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

W Zjeździe udział weźmie 23 uczestników z głosem decydującym. Wspierani oni będą przez 19 instruktorów mogących uczestniczyć w nim z głosem doradczym.

Zjazd dokonana podsumowania mijającej kadencji władz chorągwi oraz dokona wyboru nowych na kolejne cztery lata. Przyjęty zostanie również Program rozwoju Chorągwi Opolskiej ZHP na lata 2014-2018.

07-05-2014 18:52
Stołeczna zaprasza na zlot

Zlot Chorągwi Stołecznej ZHP
z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego
odbędzie się w dniach
31.07-3.08

29-04-2014 21:11
Zjazd Nadzwyczajny Hufca

Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP w Brzegu zwołany w celu wskazania proponowanych kierunków rozwoju Chorągwi Opolskiej ZHP na lata 2014-2018 oraz wyboru delegatów na III Zjazd Chorągwi Opolskiej odbył się dnia 04 maja 2014r  godz 10:00 w harcówce w Ratuszu Miejskim w Brzegu.

Na zjazd chorągwi w dniu 31 maja z głosem decydującym z naszego hufca pojedzie komendant hm. Krzysztof Pędziwiatr oraz wybrana na zjeździe hufca delegatka pwd. Aneta Lepert.

26-04-2014 17:41
HAL 2014

SDDH "Czarna Trzynastka" informuje, że tegoroczny obóz harcerski w Rygolu odbędzie się w terminie 3 lipca - 24 lipca 2014r. Cena 820zł

Spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 11 maja (niedziela) o godzinie 16.00 w harcówce w piwnicach brzeskiego ratusza (wejście od ul. Jabłkowej).

18-04-2014 10:36
Majówkowy biwak

W dniach 1-4 maja na terenie Brzegu organizowany jest biwak z okazji Dni Księstwa Brzeskiego. Oprócz atrakcji związanych z uroczystościami, wydarzeniami i koncertami w Brzegu będziemy mieli okazję wspólnie spędzić czas podczas harcerskich gier i zabaw.

Spotykamy się o godzinie 10.00 pod Zamkiem Piastów Śląskich.

Komenda biwaku w składzie:
dh. Wojciech Nizio - komendant
dh. Bartosz Zacierka - z-ca komendanta
dh. Patryk Medyński - oboźny

Szczegóły w regulaminie dostępnym w zakładce do pobrania.

25-03-2014 21:44
Złaz seniorów

Hufiec ZHP Brzeg wraz z Chorągwią Opolską ZHP serdecznie zaprasza seniorów i starszyznę do udziału w XXIII Złazie Seniorów i Starszyzny Harcerskiej na Opolszczyźnie. Regulamin i szczegóły w dokumentach do pobrania.

23-03-2014 22:43
Podziel się z nami swoim 1%

Przypominamy o bardzo ważnej dla nas akcji przekazywania 1% dla organizacji pożytku publicznego. Zostało tylko kilka tygodni by to uczynić :)

22-03-2014 11:46
Drogowskazy – przed Zjazdem Chorągwi

Wielkimi krokami zbliża się Konferencja Instruktorska “Drogowskazy – przed Zjazdem Chorągwi”. Już 29 marca spotkamy się Brzegu by wspólnie zastanowić się nad obecną sytuacją Chorągwi Opolskiej.

W jakim kierunku będzie rozwijać się dalej Chorągiew Opolska ZHP? Ile udało nam się osiągnąć do tej pory? Na te pytania będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi w pięciu panelach tematycznych:

1. Dobry program drużyny

2. Prosta dokumentacja, e-zhp

3. Motywowanie i promowanie kadry ZHP

4. Jawność i czytelność finansów

5. Przyjazna struktura

Do udziału zapraszamy wszystkich instruktorów oraz osoby pełniące funkcje instruktorskie w Chorągwi Opolskiej ZHP. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 24 marca na adres opolska@zhp.pl

15-03-2014 14:08
KOLONIA ZUCHOWA 2014

Wszystkie zuchy z Hufca Brzeg serdecznie zapraszamy na kolonię zuchową w wakacje 2014. Będziemy wypoczywać razem z Hufcem Kędzierzyn - Koźle na bazie obozowej Białego Brzegu, którą można oglądnąć na stronie www.bialybrzeg.pl

Wszystkie najważniejsze informacje umiesczone są na ulotce obozwej Hufca Kędzierzyn - Koźle. Proszę się tylko nie sugerować datą zgłaszania uczestników, który mija jutro. Hufiec Brzeg otrzymał czas do końca marca, ale jesli ktoś z Państwa byłby zdecydowany szybciej, prosimy o pilny kontakt z Państwa druhną.

Mamy nadzieje do zobaczenia na kolejnej zuchowej przygodzie.

Namiestnictwo Zuchowe KH Brzeg

Komendatka Podobozu Zuchowego

phm. Magdalena Denes - 512 247 826 -proszę dzwonić z wszelkimi pytaniami

04-03-2014 15:45
Święto Żołnierzy Wyklętych

Minionej soboty, 1 marca, 13 SDH Bonawentura wzięła udział we wrocławskich obchodach Święta Żołnierzy Wyklętych. Na początek uroczysta Msza Święta, potem przemarsz ulicami miasta połączony z poruszającymi rekonstrukcjami walk z komunistycznymi oprawcami. Harcerze mieli okazję poznać pomijaną przez podręczniki szkolne historię Żołnierzy Niezłomnych i wraz z dwutysięcznym tłumem uczcić pamięć o bohaterach. Młodzi Trzynastacy nie pierwszy już raz wykazali się godną pochwały postawą patriotyczną. Oby tak dalej!