Warning: Declaration of AFormatINI::objectToString(&$object, $params) should be compatible with AFormat::objectToString(&$object) in /lib/format/format/ini.php on line 0
| Aktualności w Hufcu Brzeg

Aktualności w Hufcu Brzeg

24-02-2014 22:58
„…a za brata uważa każdego innego harcerza…”

Mimo że tymi słowami zakończyliśmy zimowisko, to wydawałoby się, że nieświadomie, zupełnie bezwiednie przez minione pięć dni wprowadzaliśmy je w życie. Wszyscy – harcerze i zuchy ze Szczepu Drużyn Harcerskich „Czarna Trzynastka” i gromada zuchowa „Chatka Puchatka” z Brzegu – spędziliśmy pierwszy tydzień ferii w Wieszczynie, małej wiosce znajdującej się w obrębie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Oczywiście, obowiązkowo zdobyliśmy Biskupią Kopę, choć wyprawa ta kosztowała nas sporo wysiłku… Mimo to, późniejsza satysfakcja i dodatkowy plik wspomnień do  „harcerskiej” szufladki, były tego warte! Pogoda spisała się wspaniale, nawet dała nam poczuć wiosnę… Dzięki temu czas, który spędzaliśmy wspólnie, obfitował w wiele innych wycieczek i gier terenowych, ale ich atrakcyjność zależała nie tylko od pogody. Tak naprawdę to, że dobrze się bawiliśmy i nie żałujemy ani jednej chwili, to zasługa właśnie tego krótkiego, niepozornego zdania: „a za brata uważa każdego innego harcerza”.  Tak, jako harcerze i zuchy jesteśmy rodziną na co dzień, po prostu zawsze. Wspólne wyjazdy jednak dają nam to odczuć bardzo silnie, wzmacniają więzy między nami i sprawiają, że z niecierpliwością czekamy na kolejne. Zanim to nastąpi, jeszcze trochę pożyjemy wspomnieniami, na które składają się nie tylko chwile idealne. Były również na tym zimowisku momenty, które wystawiały nas na próbę… Każda z nich – bez wyjątku – została zaliczona na szóstkę. Pięć dni minęło jak pięć sekund. Może to przez nieprzespane noce, może przez aktywnie spędzane dni, może przez wspólne śpiewy, zabawy, kominki, kto wie? Jedno jest pewne – po powrocie wszystko wydaje się jak piękny sen. Sen pełny pięknych widoków, uśmiechów, czasem może nawet łez wzruszenia, żartów, zabawy, pełny też zmęczenia i poświęcenia, chęci i zapału, można powiedzieć najprościej: prawdziwie harcerski sen. Póki co, wracamy do rzeczywistości, wbrew pozorom nie zmęczeni, ale z naładowanym akumulatorami na najbliższe dni i miesiące. Czekamy na wakacje, żeby móc pojechać na obóz i tam, podczas trzech tygodni spędzonych w prawie tym samym gronie, zacząć zastanawiać się nad organizacją kolejnego zimowiska… I oby tak w kółko.

 

A dodatkowo serdeczne życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej! 

 

 

12-01-2014 23:21
ZIMOWISKO 2014

HARCERSKIE ZIMOWISKO Hufca ZHP Brzeg

Zapraszamy każdego zucha oraz harcerza z Hufca Brzeg na Zimowisko w dniach 16-21.02.2014 roku. Koszt wyjazdu: 350 zł (przejazd, wyżywienie, ubezpieczenie, program). Zimowisko odbędzie się w schronisku PTSM w Wieszczynie – w Górach Opawskich. Informacje o Schronisku TUTAJ

Wszystkie najistotniejsze informacje znajdują się w Prezentacji Zimowiska. Dostępne sa w niej informacje o organizatorach i kadrze zimowiska, założenia programowe, najpotrzebniejsze rzeczy do spakowania, itd.

TERMIN OSTATECZNY to 20 stycznia - do kiedy należy dostarczyć Drużynowym Kartę Zgłoszenia z wpłatą zaliczki
w wysokości 50 zł lub całą kwotą. Czekamy na zgłoszenia.

Do zobaczenia

CZUWAJ!

18-12-2013 23:42
Po wigilii

Jak co roku nasz brzeski hufiec świętował wigilię, która odbyła się w Sali Stropowej Brzeskiego Ratusza dnia 12 grudnia. W tym roku grono świętujących z nami powiększyło się o 6 delegatów z 14 Drużyny Wielopoziomowej „Zadyma” z Grodkowa. Uroczystość rozpoczęła się jak co roku – od jasełek w wykonaniu zuchów z gromad „Wesołe Ludki” i „Chatki Puchatka”. Po odczytaniu przez naszego kapelana listu pasterskiego, oraz Biblii przez druha Mateusza podzieliliśmy się wszyscy opłatkiem. Następnie przyszedł czas na prezenty, które trzeba było wykupić np. piosenką czy przygotowaną wcześniej scenką. Jak zwykle atmosfera była sympatyczna, wręcz każdy mógł czuć się jak w domu. Mimo iż ilość uczestników była pokaźna (prawie wszystkie miejsca były zajęte) mamy nadzieję że w przyszłym roku 2014 będzie ich więcej, harcerzy jaki i ich rodziców.09-12-2013 22:40
Betlejemskie Światełko Pokoju już niedługo

17 grudnia 2013r. Betlejemskie Światełko Pokoju przywędruje do Opola i nastąpi tam jego uroczyste przekazanie. Będą obecni harcerze z całego województwa, w tym również my – harcerze z brzeskiej Czarnej Trzynastki. Od dnia 18.12.2013 będziemy roznosić Betlejemskie Światełko Pokoju do wszystkich ważnych instytucji i kościołów w naszym mieście. Prosimy zatem o przygotowanie świecy, której będziemy mogli przekazać symboliczny płomień.

„Niech rozjaśnia serca gwiazda betlejemska!”

Czuwaj!

24-11-2013 15:52
Wigilia

Serdecznie zapraszamy na wspólną Wigilię Hufca.

Odbędzie się ona 12 grudnia 2013r. w Sali Stropowej brzeskiego Ratusza o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkie drużyny i gromady, instruktorów, sympatyków i rodziców.

23-11-2013 21:58
Nowe władze wybrane!

WP_20131123_001Podczas Sprawozdawczego i Nadzwyczajnego Zjazdu Hufca wybrane zostały z dniem dzisiejszym władze w hufcu:

Hm. Krzysztof Pędziwiatr - komendant Hufca ZHP Brzeg

Phm. Dariusz Drankowski - z-ca komendanta ds organizacyjnych,

Pwd. Aneta Lepert - z-ca komendanta ds programowych i kształcenia,

Wojciech Nizio - skarbnik,

Pwd. Kamila Jelonek - członek komendy.

Nowo wybranym gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!

11-10-2013 18:08
Trzynastkowa rocznica

Mamy październik, ważny miesiąc dla szczepu "Czarna Trzynastka". Zapraszamy każdego, kto kiedykolwiek bywał na naszych zbiórkach, nosił chustę z czarną trzynastką i czuje się Trzynastakiem, na uroczyste obchody rocznicy dnia 26.10.2013. 

Plan:
godzina 10.00 - msza święta w kaplicy św. Jadwigi
godzina 11.00 - uroczysty apel na dziedzińcu brzeskiego Zamku

Po apelu cały szczep wyruszy na dwudniowy rajd, którego miejsce, jak na razie, pozostaje owiane tajemnicą. Szykuje się wspaniały weekend pełen przygód i wspomnień.

                                  Czuwaj!

26-09-2013 21:26
III Zlot Chorągwi za nami

Za nami III Zlot Chorągwi Opolskiej ZHP oraz III Regionalny Integracyjny Zlot NS. Z naszego hufca pojechał patrol, który był na każdym zlocie Chorągwi. Tym razem w podobozie wędrowniczym przemierzali stolicę naszego województwa pod hasłem "Opole-miasto wyzwań". Były to niezapomniane 3 dni pełne nowych znajomości i zabawy. A następny zlot - już za 2 lata - organizowany będzie u nas. W Brzegu! Uśmiech

26-09-2013 21:05
Rozpoczęcie roku

Zapraszamy na hufcowe rozpoczęcie roku harcerskiego 2013/2014.

W sobotę 28 września spotykamy się przy Zamku Piastów Śląskich o godzinie 10.00. Planowana godzina zakończenia imprezy - 15.00 (w wieży ciśnień).

09-09-2013 12:38
Nabory!

Jeśli sobota... to zbiórka!

Wakacje minęły i wróciła szara szkolno-studencka rzeczywistość. Ale razem z nią powracają nasze regularne harcerskie zbiórki! Koniec leniuchowania, wszystkie drużyny ze Szczepu Drużyn Harcerskich "Czarna Trzynastka" w Brzegu ogłaszają nabory. W drugim tygodniu września odwiedzimy szkoły i każdy zainteresowany będzie miał okazję zobaczyć prawdziwych harcerzy, a nawet z nimi porozmawiać... Tymczasem zwracamy się do wszystkich młodych i energicznych ludzi, którzy czytają ten artykuł - jeśli macie czas i ochotę na spróbowanie czegoś zupełnie nowego, na przeżycie innych niż dotychczas przygód, na poznanie nowych, ciekawych ludzi - przyjdźcie na zbiórki! (Wszelkie informacje - podane poniżej) Może się wydawać, że harcerstwo to już część historii, a nawet legenda... Że to niemodne, nudne i nieciekawe... Nic bardziej mylnego! Każdy, kto należy do naszej brzeskiej Czarnej Trzynastki powie Wam śmiało, że harcerstwo żyje, tu i teraz, że jest to sposób na wyjątkowe spędzenie czasu, że każda chwila na zbiórce jest warta wspomnień, a wyjazdy, obozy, rajdy, zimowiska - to plik niezapomnianych przeżyć i przygód. Każdy ma tu przyjaciół, nikt nikomu nie jest obcy. Nowi ludzie w naszym harcerskim kręgu to nowe przyjaźnie, nowe uśmiechy, nowe słowa i przygody. Bycie harcerzem wcale nie jest czymś przestarzałym. To nie tylko sposób na wolny czas, ale to styl życia... Cóż można więcej o tym dodać? Do zobaczenia na zbiórkach, przekonacie się sami!

Zapraszamy na zbiórki do wieży ciśnień przy ul. Rybackiej 5:

13. Żeńska Drużyna Harcerska "Impessa" - dziewczyny w wieku 10-13 lat, zbiórki o godz. 13:00

13. Męska Drużyna Harcerska "Feniks" - chłopcy również w wieku 10-13 lat, zbiórki o godz. 15:00

oraz - propozycje dla Waszego młodszego rodzeństwa: 13. Gromada Zuchowa "Wesołe Ludki" - dzieci w wieku 6-10 lat, zbiórki o godz. 10:00

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Związek Harcerstwa Polskiego