sword var $smtpSMTPSecure=''; } ?> | Aktualności w Hufcu Brzeg

20-06-2018 00:03
Festyn

Oficjalne wakacje dopiero za parę dni, ale my już w zeszłą sobotę czuliśmy ich przedsmak! 16 czerwca spotkaliśmy się w gronie zuchów, harcerzy i harcerek na rodzinnym festynie. Pogoda dopisała, a my świetnie bawiliśmy się przy różnorodnych atrakcjach. Mogliśmy wziąć udział w konkurencjach z pozostałymi drużynami, ale także z... własnymi rodzicami! Dużo śmiechu, dużo słońca, grill i zabawa - to niewątpliwie zwiastuny udanych wakacji. Przed nami ostatni tydzień i wreszcie nadejdą - upragnione, pełne przygód dwa miesiące lata.

09-06-2018 00:04
Festyn - zakończenie roku

16.06.2018 r. odbędzie się zakończenie roku harcerskiego naszego hufca. O godzinie 10 spotykamy się pod Zamkiem Piastów Śląskich, aby kolejne 4 godziny spędzić podczas festynu rodzinnego. Do zobaczenia!

05-06-2018 08:44
Zbiórka kadry hufca

W środę 06.06.2018 r. o godzinie 18.00 odbędzie się zbiórka kadry całego Hufca Brzeg, w harcówce przy ul. Popiełuszki 7 w Brzegu. Zapraszamy w szczególności drużynowych i przybocznych.

30-04-2018 03:09
Nowe władze hufca

Podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Hufca ZHP Brzeg została wybrana nowa komendantka hufca - phm. Aneta Bronowicka wraz z nową komendą w składzie:

- phm. Dariusz Drankowski - zastępca komendanta ds. organizacyjnych,

- pwd. Wojciech Nizio - skarbnik hufca,

- pwd. Helena Koralewska - członek komendy hufca ds. programowych,

- pwd. Sandra Kieljan - członek komendy hufca ds. pracy z kadrą i kształcenia,

- phm. Magdalena Denes - członek komendy hufca,

- pwd. Marta Tesarowicz - członek komendy hufca.

Nowej komendzie życzymy samych sukcesów w przyszłej pracy!

25-04-2018 23:49

Samo Rozwój

Rozwój to drugie imię harcerstwa. Rozwijamy się na wszelkie sposoby i we wszelkich możliwych aspektach, i to od małego. Zapewnia nam taką możliwość naturalność metody harcerskiej. To, co dostajemy od harcerstwa, odpowiada na nasze potrzeby wiekowe. Ale w pewnym momencie jedną z naszych głównych potrzeb satej się samorozwój, już nas nie satysfakcjonuje to, że ktoś nam wyznacza jakieś zadania. Widzimy swoje wady, widzimy pola do działania. Czyli wystarczy jeden krok i załatwione?

10-04-2018 23:25
#pogadajmy

Jest w naszym instruktorkim życiu kilka takich spraw, które powinniśmy postrzegać jako bezwarunkowe. Jedną z nich jest przykład - mamy BEZWARUNKOWO dawać dobry przykład, bezwarunkowo zawsze i wszędzie. Bezwarunkowo, prezentując pewne postawy, nie mamy prawa mówić sobie "zależy od sytuacji". Dajemy przykład nawet, jak nikt nie patrzy.

03-04-2018 19:34
Rozkaz L1/2018

Komendant Hufca ZHP Brzeg wydaje rozkaz m.in. zwołujący Nadzwyczajny Zjazd Hufca. Rozkaz do przeczytania w rozwinięciu.

28-03-2018 21:20
#pogadajmy

Spójrzmy oczyma tych mniejszych...

Funkcja drużynowego w oczach podopiecznych to przede wszystkim ciągłe zaangażowanie. Wystarczy wspomnieć, że drużynowy też chodzi do szkoły, a powszechne zdziwienie, jakie zapanuje wśród harcerzy nie pozna granic J Jak mali harcerze odpowiadają na pytanie „Co robi drużynowy, kiedy nie jest drużynowym?” –

„Jak to… kiedy NIE jest drużynowym? Przecież jest nim cały czas.”

„No… Chyba nic, to znaczy, na pewno szykuje coś dla nas.”

„Zawsze odbiera telefon, to chyba ma wolne.”

14-03-2018 18:00
#pogadajmy

Czy wszyscy jesteśmy autorytetami?

Po pierwsze – o jakich wszystkich mowa? Autorytet rodzi się w relacjach, w których zachodzą jakieś zmiany. Innymi słowy – autorytet jest wszędzie tam, gdzie istnieją i rozwijają się więzi międzyludzkie, dodatkowo, choć niekoniecznie, usankcjonowane statusem „jednostki”. Jednostką jest rodzina, klasa, szkoła, samorząd,  państwo, grupa przyjaciół, duszpasterstwo itp. itd. Można wymieniać i wymieniać. Ja jednak chcę się skupić tutaj na środowisku harcerskim, gdzie niewątpliwie mamy do czynienia z ludźmi, których coś ze sobą wiąże. Zatem czas skonkretyzować pytanie: czy w harcerstwie wszyscy możemy być autorytetami?

07-03-2018 20:45
#pogadajmy

Wszystko zaczyna się od troski. Troska o to, co się dzieje w sercach i głowach harcerzy i harcerek, troska o to, czego oni oczekują od świata, troska o tych, których możemy śmiało nazywać swoimi "podopiecznymi". Świadome wychowanie zaczyna się od troski. Co to znaczy?

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14