13 MDH "Feniks"

Drużynowy: Kacper Sobczak

Przyboczny: Szymon Wyrwas

Drużyna ta powstała na początku Września 2005r. W jej szeregi wchodzą chłopcy w wieku od 11 do 13 lat (z wyjątkiem kadry Mrugnięcie), a zbiórki odbywają się w każdą Sobotę od godz. 9 do godz. 11 przy ul. Popiełuszki 7. Założycielem jej był pierwszy drużynowy Paweł Borowczyk oraz jego przyboczni Paweł Szewczuk i Sławomir Woźniak. To dzięki nim drużyna zaczynała powoli się rozwijać i rosnąć w siłę. Drugim drużynowym Feniksa został Krzysiek Wojtkowski. Chłopaki na każdej zbiórce trenują i wykorzystują techniki harcerskie, większość swojego czasu spędzają w terenie na zajęciach z pionierki oraz poznając techniki przetrwania w trudnych warunkach tzw. survival co pozwala im na samodzielne radzenie. Kolejnym drużynowym był od 2010 r. Mateusz Magiera ze swoim przybocznym Wojciechem Nizio. Dziś drużynę prowadzi Bartek Zacierka z pomocą Kacpra Sobczaka. W drużynie ciągle panuję miła atmosfera a kadra jest zawsze otwarta na nowe twarze.