Festiwal Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Ponadczasowej

W weekend 10-12 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Ponadczasowej. W piątek na terenie leśniczówki w Żłobiźnie odbył się wspólny apel rozpoczynający imprezę, rywalizacja “Jaka to melodia ponadczasowa?” oraz nieobrzędowe ognisko.

Po noclegu w warunkach turystycznych (gratulacje dla wytrwałych!) przemieściliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Żłobiźnie na salę widowiskową. Tam rozpoczęła się najważniejsza część programu. Przez ponad trzy godziny trwały przesłuchania przygotowanych przez gromady, drużyny, zespoły, duety i solistów piosenek harcerskich oraz ponadczasowych. Ilość ciekawych pomysłów na realizację występów zachwycała. Od kolorowych kredek, przez marchewkowe pola do niegrzecznych dzieci z balonami. Po kolorowych występach drużyny udały się nad pobliski staw na obiad oraz wystawę plakatów z ponadczasowymi zespołami. O godzinie 18 wszyscy zebrali się z powrotem na galę rozdania nagród, podczas której przedstawiony był program artystyczny, który stanowił jednocześnie podziękowanie dla naszych rodziców za to, że byli otwarci na nasze “harcerzenie”przez lata. Podczas gali przekazane były również podziękowania organizatorom festiwalu oraz wszystkim partnerom.

Niedzielne popołudnie spędziliśmy wspólnie na luźnych śpiewankach, które pięknie podsumowały nasz trzydniowy Festiwal Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Ponadczasowej.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy:

 • Burmistrzowi Jerzemu Wrębiakowi i Urzędowi Miasta Brzeg za finansowe wsparcie festiwalu z tytułu dofinansowania imprez kulturalnych,
 • Staroście Jackowi Monkiewiczowi i Starostwie Powiatu Brzeskiego za ufundowanie nagrody specjalnej dla uczestników,
 • Dyrektorowi Andrzejowi Sowie z Gminnej Biblioteki Publicznej za udostępnienie sali,
 • Sołtys Żłobizny Joannie Janocha za wsparcie i zaproszenie w swoje progi,
 • Właścicielce Ewie Kowalczyk z Niezależnego Ośrodka Kultury Herbaciarnia za gościnę na niedzielne śpiewanki,
 • Akustykowi Janowi Mozolewskiemu za obsługę techniczną,
 • pwd. Sandrze Kieljan za koordynację całego festiwalu!

      

      

 •       

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *