Rocznica Czarnej Trzynastki

Jak co roku, pod koniec października, Szczep Drużyn Harcerskich „Czarna Trzynastka” świętował swoje urodziny. Minęło już 38 lat, odkąd w Brzegu po raz pierwszy usłyszano o „Czarnej Trzynastce”. Ta wieloletnia historia zaczęła się po prostu od drużyny harcerskiej, którą stworzyła paczka przyjaciół. Dziś nasza „paczka” liczy sobie ponad setkę członków, a każdy z nich – czy to zuch, harcerz czy wędrownik – jest dumny z tego, że jest Trzynastakiem. Spotkanie rocznicowe rozpoczęła jak zwykle msza święta, a po niej odbył się uroczysty apel, na którym odwiedził nas burmistrz miasta. Na mszy i apelu byli także założyciele „Czarnej Trzynastki” i harcerze z jej pierwszego składu. Podczas gdy później dla młodszych odbywała się gra terenowa, kadra naszego szczepu spotkała się z Trzynastakami, którzy przed laty tworzyli to nasze środowisko. Na sam koniec odbył się tradycyjny obrzędowy kominek przy świeczkach. Cały dzień był doskonałą okazją do spojrzenia na naszą „Czarną Trzynastkę” trochę z dystansu, do zobaczenia, jak liczną grupę tworzymy i do uświadomienia sobie, ile ludzi włożyło serca, abyśmy my dziś mogli być w tym miejscu, w którym jesteśmy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *