Zbiórka Kadry Hufca

Rozwój poprzez zabawę i niezapomniane przygody. Tym właśnie jest harcerstwo. Staramy się aby nasi podopieczni byli jak najlepszą wersją siebie, aby nie ulegali, szli przed siebie i zmieniali świat. Ale czy nasz rozwój kończy się z dniem stania się kadrą? Otóż nie i my jako Hufiec Brzeg doskonale o tym wiemy. Dlatego właśnie postawiliśmy na wspieranie i kształtowanie naszej kadry plenerowo. Nie tak dawno temu, bo na początku listopada, miała miejsce wyjazdowa zbiórka kadry harcerskiej naszego Hufca Brzeg. Duże dzieci nie mogą mieć za łatwo, dlatego właśnie naszym celem stała Czeska Szwajcaria, do której po wielu przeciwnościach losu wreszcie dotarliśmy cało i bezpiecznie. Podczas wyjazdu poruszyliśmy, jak się później okazało dość burzliwy temat hufca jako jednostki. Doszliśmy przy tym do zaskakujących wniosków mimo, że kilka kwestii musieliśmy pozostawić i na pewno poruszymy je przy najbliższej okazji. Drugim tematem wyjazdu, który rozważaliśmy już na szlaku górskim, była istota autorytetu kadry i tego jak widzą nas dzieci. Jacy powinniśmy być MY aby nasi harcerze rozwijali się w jak najlepszym kierunku. Pomimo mgły i trudów trasy uważamy wyjazd za naprawdę udany. Myślenie w ruchu i na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół i przygody jest najlepszą formą nauki. Nie możemy się już doczekać kolejnych lekcji życia, bo wiemy, że aby uczyć innych najpierw musimy nauczyć siebie.

dh. Sara Wasilewska

Zbiórka pracy z kadrą została sfinansowana przez ZHP ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *