Zlot Chorągwi Opolskiej

“Najlepsze wyniki osiągają te drużyny, gdzie najbardziej zaufano zastępowym. Tu leży tajemnica powodzenia wychowania skautowego”
Tak o zastepwych mówił druh Robert Baden-Powell, osoba od której wszystko się zaczęło. Więc skoro dla założyciela skautingu system małych grup był tak ważny to dlaczego coraz częściej drużyny harcerskie rezygnują z kontynuowania tej ideei? Organizatorzy tegorocznego Zlotu Chorągwi Opolskiej postanowili wedle słów Baden-Powella zaufać zastepwym i wysłać ich wraz z ich “małymi grupami” w świat. Nie mogło na tym wydarzeniu zabraknąć reprezentacji naszego hufca – zuchy, harcerki i harcerze ze SDDH “Czarna 13” przez 3 dni zmagali się z wyzwaniami jakie komenda Zlotu postawiła na nie łatwiej trasie. Czy było warto? Skoro Robert Baden-Powell, który wzniecił pierwszą iskre uważał, że warto to 100 lat istnienia naszego związku tylko potwierdza, że warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *