Zlot Chorągwi Opolskiej

“Najlepsze wyniki osiągają te drużyny, gdzie najbardziej zaufano zastępowym. Tu leży tajemnica powodzenia wychowania skautowego”
Tak o zastepwych mówił druh Robert Baden-Powell, osoba od której wszystko się zaczęło. Więc skoro dla założyciela skautingu system małych grup był tak ważny to dlaczego coraz częściej drużyny harcerskie rezygnują z kontynuowania tej ideei? Organizatorzy tegorocznego Zlotu Chorągwi Opolskiej postanowili wedle słów Baden-Powella zaufać zastepwym i wysłać ich wraz z ich “małymi grupami” w świat. Nie mogło na tym wydarzeniu zabraknąć reprezentacji naszego hufca – zuchy, harcerki i harcerze ze SDDH “Czarna 13” przez 3 dni zmagali się z wyzwaniami jakie komenda Zlotu postawiła na nie łatwiej trasie. Czy było warto? Skoro Robert Baden-Powell, który wzniecił pierwszą iskre uważał, że warto to 100 lat istnienia naszego związku tylko potwierdza, że warto.