01-03-2012 11:39
DZIEN MYSLI BRATERSKIEJ

25 lutego wszyscy harcerze i zuchy spotkały się na uroczystym Kominku zorganizowanym przez Kamile Jelonek - drużynowa 13 GZ "Brykające Boberki".Braterski Ogień

25 lutego 2012 r.  DMB rozpoczal sie od gry terenowej, która sprawdzła czy jestesmy dobrymi przyjaciółmi i czy wiemy co to znaczy braterstwo i harcerskie więzi.  Nastęnie spotaliśmy się w harcówce Czarnej Trznastki i uczestniczyliśmy w Obrzędowym Komiknu, na którym mieliśmy okazję porozmawiać na temat harcerskiej i zuchowej przyjaźni. Wspólnie śpiewaliśmy i prezentowaliśmy swoje zadania z gry terenowej. Świetnie wspólnie się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

29-02-2012 11:42
Rozpoczeliśmy Nowy Semestr

Harcerze i zuchy po krótkiej przerwie rozpoczeli nowy semestr pełen przygód i niezapomnianych chwil.

Od 30 stycznia rozpoczeliśmy pracę w II semestrze roku szkolnego 2011/2012r. Zbiórki w większości drużynach pozostały w jednakowycm terminie. Jednak musimy powiedzieć o kilu zmianach. Między innymi o rozpoczęciu działalności nowej Gromady Zuchowej w Szczepie Drużyn "Czarnej Trzynastki" pod próbną nazwą "Brykające Boberki". Życzymy powodzenia w rozpoczęciu działalnści i wielu radosnych chwil z pracy instruktorskiej drużynowej Kamili Jelonek.

Inną zmiana jest termin zbiórek 5 GZ "Chatki Puchatka", które w tym semestrze będzie spotykała się w ZS nr 1 w Brzegu przy ul. Poprzecznej 17, lecz o godzinnie 14:00 w PIĄTKI. Życzmy wielu niezapomnianych przygód i udanych przygotwań do Letniego wypoczynku.

Do zobaczenia na zbiórkach.

28-02-2012 19:05
Ferie Zimowe w Górach Opawskich

13 Szczep Drużyn Harcerskich "Czarna Trzynastka" częśc ferii zimowych bawiła się na Zimowisku w Głuchołazach.  23 - 28 stycznia 2012 roku (drugi tydzień ferii zimowych) btł to czas na wspaniałą zabawę w gronie Trzynastaków ! Pojechali całym szczepem, zarówno zuchy jak i harcerze, na zimowisko do Głuchołaz. Wspaniale bawili się podczas wypadów w góry i na wspólnych kominkach.