10-11-2015 13:28
11 listopada

W środę 11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. w kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza odbędzie się o godzinie 16.00. My zaś spotykamy się pod siedzibą hufca o godzinie 15.00.

09-11-2015 11:42
Rozkaz L4/2015

Komendant Hufca Brzeg zwołuje Zjazd Hufca ZHP w Brzegu na dzień 29 listopada 2015 r. - godzina 11.00. Rozkaz z decyzją oraz z listą instruktorów z czynnym prawem wyborczym w zakładce Dokumenty.

27-10-2015 09:08
Rozkaz L3 / 2015

Rozkaz Komendanta Hufca zawierający mianowania i odwoływania drużynowych, rozwiązywanie drużyn, otwarcie okresów próbnych dla drużyn oraz zaliczenie służby instruktorskiej.

Dokumenty -> Rozkazy

15-09-2015 23:28
Zlot Chorągwi Opolskiej u nas!

Już w tym tygodniu (18.09.2015-20.09.2015) nasz hufiec będzie gościć niemal 500 harcerzy z całej Chorągwi Opolskiej, którzy zjadą się tu na IV Zlot Integracyjny!

Gdzie będziemy?
Co będziemy robić?
Co się będzie działo?
Gdzie nas będzie widać?

W skrócie: będziemy wszędzie, będziemy się bawić, zwiedzać, łapać przygody, będzie się działo BARDZO WIELE, widać nas będzie w całym mieście, w miejscach publicznych, w parkach, przy zabytkach... A dokładniej - zlot Chorągwi Opolskiej to cykliczna impreza odbywająca się co dwa lata, organizowana przez wybrane hufce z województwa. Wcześniejsze zloty gościły takie miasta, jak Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Opole. Za parę dni to nasza brzeska polana w Parku Wolności zapełni się namiotami. Program zlotu przewiduje zajęcia wspólne oraz w oddzielnych podobozach - zuchowym, harcerskim, starszoharcerskim, wędrowniczym oraz na trasie Nieprzetartego Szlaku. Zapowiadają się świetne przeżycia (i tu uchylamy rąbka tajemnicy) - między innymi zwiedzanie naszego zabytkowego zamku, a w sobotę wieczorem koncert na stadionie - a wystąpi między innymi zespół "Akurat"! Na koncert może przyjść każdy, kto będzie w pobliżu, zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, którzy nie będą uczestnikami zlotu - wejściówki na koncert za jedyne 5zł!

W niedzielę odbędzie się uroczysta zlotowa msza polowa o godzinie 11:00, w Parku Wolności. Cała impreza zakończy się apelem.

To już za kilka dni nasze miasto zaleją harcerze z dalszych lub bliższych okolic. Brzeżanie! Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte, bo w najbliższy weekend mijać Was będą gromady zuchowe, patrole harcerskie, zastępy wędrowników... Być może to dla niektórych jedyna szansa, aby ujrzeć TYLU harcerzy w jednym miejscu! A dla nas... Zapowiada się świetna zabawa i niezapomniana trzydniowa przygoda. Już niebawem!

29-06-2015 21:54
ZAGINIONE MIASTO ROSENAU - zdjecia

Zapraszamy rodziców i zuchów do naszej Puchatkowej galerii zdjęć z naszej wyprawy do Pokrzywnej. Zapraszamy tez do albumów z Andrzejek, Zuchowej Obietnicy,

i z wielu innych wchodząc na nasze konto Google za pośrednictwem podanych wyżęej linków, wchodząc na szachownice w prawym górnym rogu i wybierając opcje

"ZDJĘCIA". Miłego oglądania.

21-05-2015 16:31
RAJD ZUCHA

Kochane Zuszki z Hufca Brzeg, zamierzają udać się na pierwszy w tym roku wspólny RAJD w dniach 19-21 czerwca 2015r. Tym razem jedziemy do Pokrzywnej, a główną atrakcją jest całodzienna sobotnia wycieczka do Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji "Rosenau- Zaginione Miasto".

08-05-2015 12:31
JAK WYCIĄGAĆ KLESZCZE

UWAŻAJCIE PODCZAS WAKACJI, STOSUJCIE SIĘ DO NASZEGO DEKALOGU KLESZCZOWEGO (post poniżej)

07-05-2015 22:59
UWAGA - KLESZCZE

"Coraz więcej kleszczy i przypadków boreliozy w Polsce

Prawie 3 tys. osób zachorowało w Polsce na boreliozę w I kwartale br. To o 200 przypadków więcej niż przed rokiem – informuje
"Dziennik Gaz eta Prawna". Kleszczy jest u nas coraz więcej, a naukowcy alarmują, że nawet co trzeci jest zarażony i może przenieść wiele groźnych chorób. Najpowszechniejsza jest borelioza.
    W całym 2014 r. było 13,8 tys. wykrytych jej przypadków, a 2 lata wcześniej – 8,7 tys. – podaje Państwowy Zakład Higieny.
    Rośnie też liczba przypadków odkleszczowego zapalenia mózgu – w I kw. zwiększyła się niemal o 50 proc." ( cyctat z onet.wiadomości)
 Dzięki czujności i życzliwośći jednego z rodziców zucha z "Chatki Puchatka" -
Grzegorza Rączki udostępniamy Państwu bardzo ważne i niezbędne dla nas
wszystkich materiały profilaktyczne dotyczące ochrony przed kleszczami i konsekwencjami ich ugryzienia, Zachęcamy, aby się z nimi zapoznać, ponieważ zagrożenie jest bardzo realne i zwiększa się z dnia na dzień.

W większości informacje są przygotowywane przez Pana Grzegorza, za co
serdecznie chcemy mu podziękować i obiecujemy się do nich stosować.
KLIKNIJCIE I PRZECZYTAJCIE
5SDHiZ

12-04-2015 23:25
Festiwal Puchatków