| Aktualności w Hufcu Brzeg

18-02-2016 08:29
Zimowisko 2016

W dniu 10 lutego dwa brzeskie szczepy wyruszyły spod ratusza w podróż do malowniczej Wieszczyny, aby spędzić tam pięć wspanialych dni. Tematem przewodnim naszego zimowiska był człowiek. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak powstał człowiek według różnych wierzeń, jakie targają nami emocje i kto wymyślił urządzenia bez których nasze życie wyglądało by całkowicie inaczej. W czasie zimowiska harcerze i harcerze starsi rywalizowali między sobą w czasie zajęć. Także zuchy stawiły czoła starszym od siebie druhnom i druhom i świetnie dały sobie radę wygrywając jedną z gier terenowych. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był spacer do leżącego nieopodal Wieszczyny, Prudnika gdzie spędziliśmy noc. Wszyscy harcerze wrócili do domów z wieloma wspomnieniami i cała gromadą nowych przyjaciół ze Sczepu Drużyn Harcerskich Czarna Trzynasta i Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych Polana.

25-12-2015 21:09
Wigilia Hufca

20.12.2015 r. spotkaliśmy się wspólnie całym hufcem, by spędzić czas podczas harcerskiej wigilii. Najpierw nastąpiło uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w grodkowskim kościele, a następnie zebraliśmy się w pobliskim Domie Kultury. Nie obyło się bez kolęd, jasełek, życzeń, Mikołaja i prezentów. Było oczywiście też dużo zabawy :)

Na ten świąteczny czas życzymy wszystkim spokojnie spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze.

16-12-2015 22:17
Wigilia seniorów

15.12.2015 r. brzescy seniorzy świętowali wspólnie przy wigilijnym stole w harcówce w ratuszu. Na uroczystości nie zabrakło oczywiście Komendanta Hufca druha Krzysztofa. Zjawił się również Burmistrz Brzegu Pan Jerzy Wrębiak. Na zdjęciach przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego hm. Halina Łukaszewicz :)

16-12-2015 22:05
Wigilia hufcowa i BŚP

Dzień 20 grudnia 2015 roku (niedziela) będzie dla harcerzy z naszego hufca wyjątkowym dniem.

Pierwszym powodem będzie uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które prosto z Zakopanego przywieźli harcerze z 14 DH "Zadyma". Odbędzie się ono w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Grodkowie o godzinie 10.00. W Brzegu harcerze będą roznosić Światełko na wieczornych mszach świętych w ten sam dzień.

Po porannej mszy w Grodkowie harcerze spotkają się Ośrodku Kultury by wspólnie spędzić czas na harcerskiej wigilii. Nie obędzie się bez mikołaja, jasełek, opłatka czy prezentów ;)

Serdecznie zapraszamy na wspólne radowanie się wszystkie zuchy, harcerzy, instruktorów i sympatyków.
Do zobaczenia!

16-12-2015 20:19
Hufiec po wyborach

Z przyjemnością informujemy, iż Komendant Hufca ZHP Brzeg hm. Krzysztof Pędziwiatr został ponownie wybrany do pełnienia funkcji na zjeździe wyborczym. Dodatkowo skład komendy poszerzył się o nowych członków. Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy na pełnionych stanowiskach!
Pełne wyniki wyborów znaleźć można w rozkazie L6/2016 (zakładka Rozkazy).

27-11-2015 17:26
Zjazd hufca

Przypominamy, iż w najbliższą niedzielę 29 listopada br w harcówce przy ul. Popiełuszki odbędzie się zjazd wyborczy Hufca Brzeg. Godzina 11.00.

11-11-2015 12:38
Kursy, kursy, kursy

Chorągiew Opolska ZHP zaprasza na jesienno-zimową akcję szkoleniową DUCH SKAUTINGU. Masa doświadczeń, wiedzy i inspiracji czeka na nas w następujących propozycjach:

1. Kurs przewodnikowski

2. Kurs drużynowych harcerskich

3. Kurs podharcmistrzowski

4. Kurs kadry programowej

Szczegóły:

10-11-2015 13:28
11 listopada

W środę 11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. w kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza odbędzie się o godzinie 16.00. My zaś spotykamy się pod siedzibą hufca o godzinie 15.00.

09-11-2015 11:42
Rozkaz L4/2015

Komendant Hufca Brzeg zwołuje Zjazd Hufca ZHP w Brzegu na dzień 29 listopada 2015 r. - godzina 11.00. Rozkaz z decyzją oraz z listą instruktorów z czynnym prawem wyborczym w zakładce Dokumenty.

27-10-2015 09:08
Rozkaz L3 / 2015

Rozkaz Komendanta Hufca zawierający mianowania i odwoływania drużynowych, rozwiązywanie drużyn, otwarcie okresów próbnych dla drużyn oraz zaliczenie służby instruktorskiej.

Dokumenty -> Rozkazy