| Aktualności w Hufcu Brzeg

16-12-2015 22:17
Wigilia seniorów

15.12.2015 r. brzescy seniorzy świętowali wspólnie przy wigilijnym stole w harcówce w ratuszu. Na uroczystości nie zabrakło oczywiście Komendanta Hufca druha Krzysztofa. Zjawił się również Burmistrz Brzegu Pan Jerzy Wrębiak. Na zdjęciach przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego hm. Halina Łukaszewicz :)

16-12-2015 22:05
Wigilia hufcowa i BŚP

Dzień 20 grudnia 2015 roku (niedziela) będzie dla harcerzy z naszego hufca wyjątkowym dniem.

Pierwszym powodem będzie uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które prosto z Zakopanego przywieźli harcerze z 14 DH "Zadyma". Odbędzie się ono w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Grodkowie o godzinie 10.00. W Brzegu harcerze będą roznosić Światełko na wieczornych mszach świętych w ten sam dzień.

Po porannej mszy w Grodkowie harcerze spotkają się Ośrodku Kultury by wspólnie spędzić czas na harcerskiej wigilii. Nie obędzie się bez mikołaja, jasełek, opłatka czy prezentów ;)

Serdecznie zapraszamy na wspólne radowanie się wszystkie zuchy, harcerzy, instruktorów i sympatyków.
Do zobaczenia!

16-12-2015 20:19
Hufiec po wyborach

Z przyjemnością informujemy, iż Komendant Hufca ZHP Brzeg hm. Krzysztof Pędziwiatr został ponownie wybrany do pełnienia funkcji na zjeździe wyborczym. Dodatkowo skład komendy poszerzył się o nowych członków. Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy na pełnionych stanowiskach!
Pełne wyniki wyborów znaleźć można w rozkazie L6/2016 (zakładka Rozkazy).

27-11-2015 17:26
Zjazd hufca

Przypominamy, iż w najbliższą niedzielę 29 listopada br w harcówce przy ul. Popiełuszki odbędzie się zjazd wyborczy Hufca Brzeg. Godzina 11.00.

11-11-2015 12:38
Kursy, kursy, kursy

Chorągiew Opolska ZHP zaprasza na jesienno-zimową akcję szkoleniową DUCH SKAUTINGU. Masa doświadczeń, wiedzy i inspiracji czeka na nas w następujących propozycjach:

1. Kurs przewodnikowski

2. Kurs drużynowych harcerskich

3. Kurs podharcmistrzowski

4. Kurs kadry programowej

Szczegóły:

10-11-2015 13:28
11 listopada

W środę 11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. w kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza odbędzie się o godzinie 16.00. My zaś spotykamy się pod siedzibą hufca o godzinie 15.00.

09-11-2015 11:42
Rozkaz L4/2015

Komendant Hufca Brzeg zwołuje Zjazd Hufca ZHP w Brzegu na dzień 29 listopada 2015 r. - godzina 11.00. Rozkaz z decyzją oraz z listą instruktorów z czynnym prawem wyborczym w zakładce Dokumenty.

27-10-2015 09:08
Rozkaz L3 / 2015

Rozkaz Komendanta Hufca zawierający mianowania i odwoływania drużynowych, rozwiązywanie drużyn, otwarcie okresów próbnych dla drużyn oraz zaliczenie służby instruktorskiej.

Dokumenty -> Rozkazy

15-09-2015 23:28
Zlot Chorągwi Opolskiej u nas!

Już w tym tygodniu (18.09.2015-20.09.2015) nasz hufiec będzie gościć niemal 500 harcerzy z całej Chorągwi Opolskiej, którzy zjadą się tu na IV Zlot Integracyjny!

Gdzie będziemy?
Co będziemy robić?
Co się będzie działo?
Gdzie nas będzie widać?

W skrócie: będziemy wszędzie, będziemy się bawić, zwiedzać, łapać przygody, będzie się działo BARDZO WIELE, widać nas będzie w całym mieście, w miejscach publicznych, w parkach, przy zabytkach... A dokładniej - zlot Chorągwi Opolskiej to cykliczna impreza odbywająca się co dwa lata, organizowana przez wybrane hufce z województwa. Wcześniejsze zloty gościły takie miasta, jak Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Opole. Za parę dni to nasza brzeska polana w Parku Wolności zapełni się namiotami. Program zlotu przewiduje zajęcia wspólne oraz w oddzielnych podobozach - zuchowym, harcerskim, starszoharcerskim, wędrowniczym oraz na trasie Nieprzetartego Szlaku. Zapowiadają się świetne przeżycia (i tu uchylamy rąbka tajemnicy) - między innymi zwiedzanie naszego zabytkowego zamku, a w sobotę wieczorem koncert na stadionie - a wystąpi między innymi zespół "Akurat"! Na koncert może przyjść każdy, kto będzie w pobliżu, zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, którzy nie będą uczestnikami zlotu - wejściówki na koncert za jedyne 5zł!

W niedzielę odbędzie się uroczysta zlotowa msza polowa o godzinie 11:00, w Parku Wolności. Cała impreza zakończy się apelem.

To już za kilka dni nasze miasto zaleją harcerze z dalszych lub bliższych okolic. Brzeżanie! Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte, bo w najbliższy weekend mijać Was będą gromady zuchowe, patrole harcerskie, zastępy wędrowników... Być może to dla niektórych jedyna szansa, aby ujrzeć TYLU harcerzy w jednym miejscu! A dla nas... Zapowiada się świetna zabawa i niezapomniana trzydniowa przygoda. Już niebawem!

29-06-2015 21:54
ZAGINIONE MIASTO ROSENAU - zdjecia

Zapraszamy rodziców i zuchów do naszej Puchatkowej galerii zdjęć z naszej wyprawy do Pokrzywnej. Zapraszamy tez do albumów z Andrzejek, Zuchowej Obietnicy,

i z wielu innych wchodząc na nasze konto Google za pośrednictwem podanych wyżęej linków, wchodząc na szachownice w prawym górnym rogu i wybierając opcje