| Aktualności w Hufcu Brzeg

24-09-2014 20:49
Rajd Zastępów/Biwak Drużynowych i Przybocznych!

Wyświetlanie rzid.png

Zapraszamy Was na pierwszy chorągwiany RAJD ZASTĘPÓW oraz – bo ktoś przecież na co dzień nakręca tą całą zastępową maszynę – BIWAK DRUŻYNOWYCH I PRZYBOCZNYCH. Garść przygody i wyzwania na zakończenie harcerskiego lata i początek nowego roku harcerskiego – bo kto powiedział, że pasjonująca wyprawa nie może odbyć się również na Opolszczyźnie?

Termin zgłoszeń upływa 3 października!

01-09-2014 01:44
POCZĄTEK ROKU

WITAMY WSZYSTKIE PUCHATKI.

Rozpoczynamy wyjątkowy rok, ponieważ zarazem Zuchowy i Harcerski. W naszej szkole i w naszej zuchówce jest szansa na powstanie nowej drużyny harcerskiej, której członkami są same byłe Puchatki. Pierwsza zbiórka zuchów i przyszłych harcerzy odbywa się jeszcze wspólnie, w naszej zuchówce o godz. 15:00 w piątek 5 września. Będzie to wyjątkowa zbiórka, bo jednocześnie pierwsza i dla niektórych ostatnia, dlatego potrwa troszkę dłużej - do 18:00. Mamy zamiar wyjść poza teren szkoły, więc jeśli jest to możliwe, prosimy o wydrukowanie i podpisanie zgody na uczestnictwo w zbiórce. W przypadku, jeśli wydruk jest niemożłiwy, zgodę będzie można podpisać również przed samą zbiórką lub dostarczyc zgodę własnoręcznie napisaną przez rodzica.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozpoczęcie kolejnego roku przygód i niezapomnianych chwil.

Dh. M.M.M.M.A.

02-07-2014 22:06
Wakacje!

Wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom naszego hufca życzymy wiele zabawy i odpoczynku w związku z trwającymi już wakacjami. Dużo harcerskiej przygody dla wszystkich na Rajdzie Grunwaldzkim, w Rygoli, w sierpniu na Górze Świętej Anny oraz zuchom na kolonii. Do zobaczenia na zbiórkach we wrześniu.
Czuwaj!

20-06-2014 12:54
KOLONIA ZUCHOWA

Nasze zuchy z Hufca Brzeg wyjeźdżają na pierwszą od dawna Kolonię Zuchową organizowaną przez Hufiec ZHP Kędzierzyn - Koźle. Wspaniała 16-stka zuchów jedzie na bazę Białego Brzegu wraz z dh. Magdą Denes, Martą Tesarowicz i Sandrą Kilijan. Wszystkie najważniejsze infromacje można przeczytać w prezetnacji oraz w informacji do druku. Wszystkim zuchom i harcerzom życzymy udanych wakacji i bezpiecznych przygód wraz ze szczęsliwym powrotem we wrześniu na zbiórki.

Namiestnictwo Zuchowe

20-06-2014 12:41
ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO I ZUCHOWEGO

Dnia 27 czerwca 2014r. zapraszamy wszystkie zuchy, harcerzy i instruktorów na Grę Terenową z okazji Zakończenia Roku Harcerskiego i Zuchowego, które rozpoczyna się o 16:00 pod Brzeskim Ratuszem, a zakończy się ok. godz. 19:00 również pod Ratuszem. Należy mieć ze sobą coś do picia oraz kiełbaskę
  na ognisko. Zapraszamy do wspólnej zabawy w dniu rozpoczęcia się wakacyjnych przygód.

29-05-2014 23:46
Pomagamy Głuchołazom

pomagamy-Głucholazom-czyste

Harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy, w ten weekend szykuje się dużo służby!

Jak wiecie nasze sąsiadujące Głuchołazy potrzebują pomocy w likwidowaniu szkód po przejściu dwóch fal powodziowych. Chorągiew organizuje akcję pomocową i zbierają ekipę na wyjazd.

Oto kilka szczegółów:

Ekipa z Opola wyjeżdża w sobotę, 31 maja, 8.40 z dworca PKS w Opolu, powrót: niedziela 1 czerwca, wyjazd z Głuchołaz o 17:45

Możliwy jest także dojazd na własną rękę z innych miejscowości komunikacją publiczną lub autami prywatnymi.

Co należy zabrać:
- Okrycie przeciwdeszczowe, kalosze, ubrania robocze, latarkę, suchy prowiant (pieczywo, inne produkty do kanapek), śpiwory, dużo siły!

Każdemu wolontariuszowi gwarantujemy dojazd PKS, ciepłe obiady i nocleg w ośrodku „Banderoza”.

Koordynatorzy: hm. Agnieszka Szczepanik (664 641 039), phm. Jan Szczepanik

Niepełnoletni uczestnicy akcji na zbiórkę OBOWIĄZKOWO przynoszą zgody rodziców o treści:

Wyrażam zgodę na udział w akcji „Pomagamy Głuchołazom” mojego dziecka …………………………………………………………………………………… , która odbędzie się w Głuchołazach w terminie 31 maja – 1 czerwca 2014 roku  ………………………………………………………………………………. podpis rodzica/ prawnego opiekuna

26-05-2014 18:56
Gra miejska

W dniu 7 czerwca (sobota) odbędzie się rowerowa gra na orientację po mieście Brzeg. Zachęcamy do zgłaszania 3-osobowych zespołów, które w przeciągu 2 godzin będą miały okazję wykazać się znajomością topografii miasta oraz poznać kilka historycznych ciekawostek na temat brzeskich zabytków. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca. Szczegóły w regulaminie dostępnym w zakładce "do pobrania" http://brzeg.zhp.pl/moduly/artykuly/pliki/p_9/regulamin_gry_miejskiej.doc

18-05-2014 12:15
Góra Św. Anny

W dniach 23-24 maja harcerze z "Czarnej Trzynastki" i "Zadymy" spędzą wspólnie czas na dwudniowym rajdzie. W piątek odbędzie się gra po Grodkowie połączona z wieczornymi zajęciami integracyjnymi. W sobotę natomiast wraz z innymi harcerzami z Chorągwi Opolskiej będą brać udział w uroczystościach upamiętniających Powstania Śląskie na Górze Św. Anny.

Szczegóły organizacyjne dotyczące harcerzy brzeskich na stronie szczepu http://czarna-13.org/recent_events/69

08-05-2014 22:39
III Zjazd Chorągwi Opolskiej

Zakończyły się Nadzwyczajne Zjazdy Hufców, które dokonały wyboru delegatów na III Zjazd Chorągwi Opolskiej ZHP, który odbędzie się w dniu 31 maja 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

W Zjeździe udział weźmie 23 uczestników z głosem decydującym. Wspierani oni będą przez 19 instruktorów mogących uczestniczyć w nim z głosem doradczym.

Zjazd dokonana podsumowania mijającej kadencji władz chorągwi oraz dokona wyboru nowych na kolejne cztery lata. Przyjęty zostanie również Program rozwoju Chorągwi Opolskiej ZHP na lata 2014-2018.

07-05-2014 18:52
Stołeczna zaprasza na zlot