| Aktualności w Hufcu Brzeg

20-10-2014 21:36
HKSI HUFCA BRZEG rozpoczeła działalność

Za nami pierwsze posiedzenie KSI w nowym składzie i również pojawili się nowi kandydaci na stopień pwd. Bardzo cieszymy się, że tak licznie przybyliście na spotkanie. Teraz jednak czeka nas wszystkich cieżka isntruktorska praca. Pierwszy krok to wypełnienie kart prób i odesłanie ich na adres hufca. Karta do pobrania pod linkiem KARTA PRÓBY PWD. Czekamy na poprawki. Do zobaczenia i liczymy na częsty kontakt z opiekunami prób oraz z samą KSI, której członkowie chętnie służą wszelką pomocą.

CZUWAJ!

P.S. Dla zainteresowanych System Stopni Instruktorskich ZHP

19-10-2014 19:36
XXXIII rocznica "Czarnej Trzynastki"

SDDH "Czarna Trzynastka" obchodzi XXXIII rocznicę powstania. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w kaplicy Św. Jadwigi w najbliższą sobotę 25 października o godzinie 10.00. Następnie odbędzie się apel oraz wyjazd młodszych Trzynastaków na rajd-nocleg do Czepielowic.

24-09-2014 20:49
Rajd Zastępów/Biwak Drużynowych i Przybocznych!

Wyświetlanie rzid.png

Zapraszamy Was na pierwszy chorągwiany RAJD ZASTĘPÓW oraz – bo ktoś przecież na co dzień nakręca tą całą zastępową maszynę – BIWAK DRUŻYNOWYCH I PRZYBOCZNYCH. Garść przygody i wyzwania na zakończenie harcerskiego lata i początek nowego roku harcerskiego – bo kto powiedział, że pasjonująca wyprawa nie może odbyć się również na Opolszczyźnie?

Termin zgłoszeń upływa 3 października!

01-09-2014 01:44
POCZĄTEK ROKU

WITAMY WSZYSTKIE PUCHATKI.

Rozpoczynamy wyjątkowy rok, ponieważ zarazem Zuchowy i Harcerski. W naszej szkole i w naszej zuchówce jest szansa na powstanie nowej drużyny harcerskiej, której członkami są same byłe Puchatki. Pierwsza zbiórka zuchów i przyszłych harcerzy odbywa się jeszcze wspólnie, w naszej zuchówce o godz. 15:00 w piątek 5 września. Będzie to wyjątkowa zbiórka, bo jednocześnie pierwsza i dla niektórych ostatnia, dlatego potrwa troszkę dłużej - do 18:00. Mamy zamiar wyjść poza teren szkoły, więc jeśli jest to możliwe, prosimy o wydrukowanie i podpisanie zgody na uczestnictwo w zbiórce. W przypadku, jeśli wydruk jest niemożłiwy, zgodę będzie można podpisać również przed samą zbiórką lub dostarczyc zgodę własnoręcznie napisaną przez rodzica.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozpoczęcie kolejnego roku przygód i niezapomnianych chwil.

Dh. M.M.M.M.A.

02-07-2014 22:06
Wakacje!

Wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom naszego hufca życzymy wiele zabawy i odpoczynku w związku z trwającymi już wakacjami. Dużo harcerskiej przygody dla wszystkich na Rajdzie Grunwaldzkim, w Rygoli, w sierpniu na Górze Świętej Anny oraz zuchom na kolonii. Do zobaczenia na zbiórkach we wrześniu.
Czuwaj!

20-06-2014 12:54
KOLONIA ZUCHOWA

Nasze zuchy z Hufca Brzeg wyjeźdżają na pierwszą od dawna Kolonię Zuchową organizowaną przez Hufiec ZHP Kędzierzyn - Koźle. Wspaniała 16-stka zuchów jedzie na bazę Białego Brzegu wraz z dh. Magdą Denes, Martą Tesarowicz i Sandrą Kilijan. Wszystkie najważniejsze infromacje można przeczytać w prezetnacji oraz w informacji do druku. Wszystkim zuchom i harcerzom życzymy udanych wakacji i bezpiecznych przygód wraz ze szczęsliwym powrotem we wrześniu na zbiórki.

Namiestnictwo Zuchowe

20-06-2014 12:41
ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO I ZUCHOWEGO

Dnia 27 czerwca 2014r. zapraszamy wszystkie zuchy, harcerzy i instruktorów na Grę Terenową z okazji Zakończenia Roku Harcerskiego i Zuchowego, które rozpoczyna się o 16:00 pod Brzeskim Ratuszem, a zakończy się ok. godz. 19:00 również pod Ratuszem. Należy mieć ze sobą coś do picia oraz kiełbaskę
  na ognisko. Zapraszamy do wspólnej zabawy w dniu rozpoczęcia się wakacyjnych przygód.

29-05-2014 23:46
Pomagamy Głuchołazom

pomagamy-Głucholazom-czyste

Harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy, w ten weekend szykuje się dużo służby!

Jak wiecie nasze sąsiadujące Głuchołazy potrzebują pomocy w likwidowaniu szkód po przejściu dwóch fal powodziowych. Chorągiew organizuje akcję pomocową i zbierają ekipę na wyjazd.

Oto kilka szczegółów:

Ekipa z Opola wyjeżdża w sobotę, 31 maja, 8.40 z dworca PKS w Opolu, powrót: niedziela 1 czerwca, wyjazd z Głuchołaz o 17:45

Możliwy jest także dojazd na własną rękę z innych miejscowości komunikacją publiczną lub autami prywatnymi.

Co należy zabrać:
- Okrycie przeciwdeszczowe, kalosze, ubrania robocze, latarkę, suchy prowiant (pieczywo, inne produkty do kanapek), śpiwory, dużo siły!

Każdemu wolontariuszowi gwarantujemy dojazd PKS, ciepłe obiady i nocleg w ośrodku „Banderoza”.

Koordynatorzy: hm. Agnieszka Szczepanik (664 641 039), phm. Jan Szczepanik

Niepełnoletni uczestnicy akcji na zbiórkę OBOWIĄZKOWO przynoszą zgody rodziców o treści:

Wyrażam zgodę na udział w akcji „Pomagamy Głuchołazom” mojego dziecka …………………………………………………………………………………… , która odbędzie się w Głuchołazach w terminie 31 maja – 1 czerwca 2014 roku  ………………………………………………………………………………. podpis rodzica/ prawnego opiekuna

26-05-2014 18:56
Gra miejska

W dniu 7 czerwca (sobota) odbędzie się rowerowa gra na orientację po mieście Brzeg. Zachęcamy do zgłaszania 3-osobowych zespołów, które w przeciągu 2 godzin będą miały okazję wykazać się znajomością topografii miasta oraz poznać kilka historycznych ciekawostek na temat brzeskich zabytków. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca. Szczegóły w regulaminie dostępnym w zakładce "do pobrania" http://brzeg.zhp.pl/moduly/artykuly/pliki/p_9/regulamin_gry_miejskiej.doc

18-05-2014 12:15
Góra Św. Anny

W dniach 23-24 maja harcerze z "Czarnej Trzynastki" i "Zadymy" spędzą wspólnie czas na dwudniowym rajdzie. W piątek odbędzie się gra po Grodkowie połączona z wieczornymi zajęciami integracyjnymi. W sobotę natomiast wraz z innymi harcerzami z Chorągwi Opolskiej będą brać udział w uroczystościach upamiętniających Powstania Śląskie na Górze Św. Anny.

Szczegóły organizacyjne dotyczące harcerzy brzeskich na stronie szczepu http://czarna-13.org/recent_events/69